Városlista
2025. június 13, péntek - Antal, Anett

Hírek

2022. December 23. 19:57, péntek | Belföld
Forrás: mti

Erős hetet tudhat maga mögött a forint

Erős hetet tudhat maga mögött a forint

Erősödött a forint pénteken a forint a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon és nagy nyereséggel fejezi be a hetet is.

Az eurót este hat órakor 399,79 forinton jegyezték a kora reggeli 400,58 forint után, ami 0,2 százalékos napi erősödés.

Az eurót 400 forint alatt legutóbb november elején jegyezték és az azóta eltelt idő alatt 420 forintnál is járt a jegyzés. A héten a forint 1,4 százalékkal erősödött, a decemberi kezdésnél pedig 2,2 százalékkal áll erősebben. Idei leggyengébb árfolyamához képest, ami októberben volt, a forint 7,9 százalékkal áll erősebben, az év eleji kezdésnél viszont 8,3 százalékkal gyengébben.

A dollárral és a svájci frankkal szemben a forint 0,3 és 0,5 százalékos erősödést ért el pénteken. A dollár jegyzése 376,50 forintra csökkent estére a kora reggeli 377,69 forintról, a svájci franké pedig 403,20 forintra 405,35 forintról.

A dollár hét eleji jegyzéséhez képest a forint 1,7 százalékkal erősödött, a december elejihez képest pedig 4,2 százalékkal. A dollár pénteken elért legalacsonyabb jegyzésére legutóbb június végén volt példa, közben viszont 450 forintnál is járt, ami a forint idei leggyengébb jegyzése. Ahhoz képest a forint 16 százalékkal erősödött, de nagyjából ennyivel áll gyengébben az év eleji jegyzésnél is.

A svájci frankkal szemben a forint a hét eleje óta 1,7 százalékkal erősödött, a hónap eleje óta pedig 2,9 százalékkal. A svájci frankot a péntek esti szinten november elején jegyezték utoljára, azóta 426 forintnál is járt a jegyzés, amihez képest négy százalékkal erősödött. A frankkal szemben a forint idei leggyengébb jegyzéséhez képest 10 százalékkal áll erősebben és 13 százalékkal gyengébben az év elejinél.

Címkék: forint

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld

MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult

A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.