Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2022. Július 08. 14:02, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Európában hatszor többet kell fizetni a gázért és ötször többet az áramért

Európában hatszor többet kell fizetni a gázért és ötször többet az áramért

Az áram ára bő egy év alatt 515 százalékkal, míg a gáz ára ugyanebben az idősávban 650 százalékkal emelkedett július elejére Európában - olvasható a vg.hu oldalon csütörtök délután közzétett írásban.

A cikk szerint az áram egyéves határidős tőzsdei ára 371,9 euróra nőtt július 6-ra a tavaly májusi megawattóránként 60,4 euróról, amely 515,4 százalékos drágulásnak felel meg.

A gáz egyéves határidős ára a holland tőzsdén megawattóránként 162,3 euró jelenleg, 650,3 százalékkal magasabb a 2021. májusi megawattóránként 21,6 eurónál - jelezték.

Az írás szerint a brutális drágulást az orosz-ukrán konfliktus csak tetézte: az áram ára 2022 februárjához képest 128,3 százalékkal, a gáz ára pedig 157,3 százalékkal növekedett.

A rezsicsökkentés fenntartásával a kormány ettől az "elképesztő drágulástól védi meg a magyar családokat" - fogalmazott a cikk szerzője. A rezsicsökkentés fenntartásához az extraprofit-adó befizetésével hozzájárulnak a válságban jelentős extraprofitot elérő szektorok is - áll a cikkben.

A szerző arra is kitért, hogy a jelenlegi inflációs környezet döntő mértékben, körülbelül 80 százalékban külföldi eredetű. "A háború fűtötte energia árrobbanás - amellett, hogy drasztikusan növeli az inflációt - óriási mértékű bizonytalanságot okoz, ami a forint árfolyamára is egyértelmű és jelentős negatív hatást gyakorol" - írta.

Címkék: áram, energia, európa, gáz, rezsi

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld

Megalakult a Fidesz-frakció

Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.

2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről

Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:

2026. Április 28. 08:00, kedd | Belföld

A Szent Korona Testület nem szavazta meg, hogy a koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át a képviselők hivatali esküj

A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.