Városlista
2025. június 15, vasárnap - Jolán

Hírek

2016. Szeptember 14. 07:35, szerda | Belföld
Forrás: mti

Év végén bezár a bicskei befogadó állomás

Év végén bezár a bicskei befogadó állomás

A tervek szerint 2016. december 31-én megszűnik a bicskei befogadó állomás, ezért már most sem érkeznek új migránsok a táborba

- mondta a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára Bicskén, a Népszavazás 2016 című lakossági fórum előtt tartott sajtótájékoztatón kedden.

Kontrát Károly az MTI kérdésére közölte: nem lesz szükség a bicskei helyett máshol új tábort nyitni, mert az új kerítéssel megerősített fizikai határvédelem, a 3000 új határvadász és a szigorú szabályok alkalmazása szükségtelenné teszi ezt.

Pálffy Károly, Bicske polgármestere köszönetét fejezte ki Orbán Viktor miniszterelnöknek és a kormánynak azért, hogy meghallották a bicskeiek kérését, és úgy döntöttek, bezárják a tábort.

Nagyon várjuk ezt a pillanatot - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.