Hírek
2016. December 04. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Fel kell készülni egy nagyobb migrációs nyomásra
A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint fel kell készülni arra, hogy egy a tavalyihoz hasonló vagy annál nagyobb migrációs nyomás lehet a jövőre.
Bakondi György az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában azt mondta, ennek elsődleges útvonala a most zárva lévő balkáni útvonal lehet, ezért a kormány mindent megtesz azért, hogy erősítse a határvédelmet.
Arra a kérdésre, hogy a határőrizeti feladatokat nagy nyomás mellett is el tudja-e látni az ország, Bakondi György úgy válaszolt: remélik, hogy politikai eszközökkel és a balkáni útvonal zárva tartásával megelőzhető a nagy nyomás kialakulása.
A főtanácsadó beszélt arról is, hogy a német kormány azon javaslata, amely szerint Tunéziában állítanának fel menekülttábort, a magyar kormány tízpontos javaslatában hónapokkal ezelőtt már szerepelt és remélik, hogy egyre nagyobb támogatást kapnak a tervek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
2026. Április 28. 15:00, kedd | Belföld
Mészáros Csoport: a TV2 eladását a tulajdonosi kör sem piaci, sem nyomott áron nem tervezi
2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld
Megalakult a Fidesz-frakció
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.
2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:

