Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2019. Február 22. 12:59, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Felfüggesztett börtönre ítéltek egy női késes rablót

Felfüggesztett börtönre ítéltek egy női késes rablót

Jogerősen két év, öt év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt a Pápai Járásbíróság azt a nőt, aki késsel akart kirabolni egy dohányboltot a városban tavaly decemberben.

Az anyagi gondokkal küzdő 35 éves nő arcát eltakarva, kezében késsel ment be a dohányboltba, ahol többször felszólította az eladót, hogy adja át a pénzt – közölte a Veszprém megyei főügyész-helyettes pénteken az MTI-vel.

Sárosi Dóra a közleményben azt írta, mivel az eladó nem teljesítette a kérést, és megnyomta riasztó gombját, a nő távozott az üzletből, majd az eljárás kezdete után maga jelentkezett a rendőrségen – tette hozzá.

A Pápai Járásbíróság a nőt felfegyverkezve elkövetett rablás kísérlete miatt két év, öt év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte, amelyet a nő, a védő és az ügyészség is tudomásul vett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld

Március 28-án megnyílik a megújult Citadella

Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket

2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld

Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát

Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről

2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld

Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát

2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld

Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok

Szerinte kamu az egész.