Városlista
2026. február 11, szerda - Bertold

Hírek

2011. Augusztus 10. 21:58, szerda | Helyi
Forrás: Sásdi Általános Művelődési Központ

Fonyódligeten is otthon voltak - képgalériával

Fonyódligeten is otthon voltak - képgalériával

Július 25-től 29-ig tartott a Sásdi Általános Művelődési Központ „Mindenhol otthon vagyunk” néven megrendezett olvasótábora Fonyódligeten.

Az öt nap nem éppen a legjobb időt hozta, hiszen többször is esett az eső. De a rossz idő sem vehette el a fiatalok kedvét attól, hogy nagy figyelemmel hallgassák a hosszabb-rövidebb előadásokat és oldják meg a különféle feladatokat, amelyek a Baranyai-Hegyhátról szóltak.

A szervezők fontosnak tartják a helyi értékek megismerését és megőrzését, így a tematikában is a táborozók lakókörnyezete játszotta a főszerepet. Mindezek mellett előkerültek a kézügyességet igénylő feladatok és a sporteszközök is. A tábor lakói élményekkel megrakottan térhettek haza, és már alig várják, hogy újra találkozhassanak a hamarosan kezdődő tanév során.

A tábor létrejöttét a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.

A szervezők által rendelkezésünkre bocsátott képekből készült galériánk a lenti képre kattintva is megnyitható.




 

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 17:54, szerda | Helyi

Gölle nem feledi hűséges fiát, Fekete István írót

A 126 évvel ezelőtt született Fekete István íróra emlékeztek meg január 26-án a göllei szülőház előtt.

2026. Február 11. 08:58, szerda | Helyi

Ma kezdődik a Valentin napi orchidea vásár Kaposszekcsőn

A Kaposszekcsői Ipari Parkban található DBD Orchidea üvegházban 3 napig akár 50 %-os akcióval vásárolhatók gyönyörű orchideák a közelgő Valentin nap alkalmából.

2026. Február 10. 11:16, kedd | Helyi

Jótékonysági versenyen indultak a Tolna vármegyei tűzoltók

Tolna vármegyéből öt önkéntes tűzoltó egyesület és két hivatásos tűzoltó-parancsnokság, összesen huszonegy tűzoltója állt rajthoz. A csapatversenyben a Dombóvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság végzett az első helyen.

2026. Február 09. 19:46, hétfő | Helyi

Figyelmetlen tolatás miatt elütöttek egy asszonyt Dombóváron

A gyalogos könnyű sérülést szenvedett.