Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2021. Február 19. 08:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

György István: összefogásra van szükség a mihamarabbi oltásokért

György István: összefogásra van szükség a mihamarabbi oltásokért

Széleskörű összefogásra van szükség, hogy minél hamarabb a lehető legtöbben megkapják a koronavírus elleni oltást

- közölte a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára, az oltási munkacsoport vezetője csütörtökön a Facebook-oldalán.

György István bejegyzése szerint a kormány a kórházakra, a háziorvosokra és a szakrendelőkre is számít az oltások során, de partnerként tekint az önkormányzatokra is, ezért egyeztetést folytat a Magyar Önkormányzatok Szövetségének és a Budapesti Önkormányzatok Szövetségének vezetőivel.

"A koronavírus-járvány ellen egyetlen hatékony fegyverünk a vakcina" - írta az államtitkár, aki ezért minden városvezetőt arra kér, hogy segítse az oltási folyamatot, és növelje a bizalmat az oltóanyagok iránt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld

Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV

Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.

2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld

A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál

Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.

2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld

Március 28-án megnyílik a megújult Citadella

Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket

2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld

Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát

Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről