Hírek
2019. December 21. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: infovárosok
Halálos iramban-t játszott két autós Pécsen - VIDEÓ

A késő délutáni forgalomban kezdett el versenyezni egymással két autós Pécsen, a rendőrök azonnal 300 ezer forint pénzbírságot szabtak ki mindkét járművezetőnek.
Pécsen a Zsolnay Vilmos úton mértek sebességet a rendőrök december 19-én késő délután, majd arra lettek figyelmesek, hogy két személygépkocsi elkezdett versenyezni egymással. A Belváros irányába közlekedő autók közül az egyik 132, míg a másik 137 km/h sebességgel száguldott a késő délutáni forgalomban. Baleset szerencsére nem történt, azonban tettükkel komolyan veszélyeztették saját, illetve mások testi épségét.
A gyorshajtáson tetten ért sofőröket a rendőrök azonnal félreállították, majd mindkettőjüknek 300 ezer forint pénzbírságot szabtak ki, illetve cselekményüket külön-külön 8 büntetőponttal is „jutalmazták”.
A Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a közlekedők figyelmét, hogy a folyamatos közúti ellenőrzések során a rendőrök a kiemelt szabálysértéseket elkövetőkkel szemben alkalmazzák az azonnali intézkedés és hatósági eljárás elvét a közlekedés biztonsága érdekében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld
MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult
A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással
Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.
2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld
Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé
Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.