Városlista
2025. október 31, péntek - Farkas

Hírek

2013. Január 18. 11:39, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Havazás - Autóbusz ütközött szalagkorlátnak, újabb utak járhatatlanok Zalában

Havazás - Autóbusz ütközött szalagkorlátnak, újabb utak járhatatlanok Zalában

Egy menetrend szerinti autóbusz szalagkorlátnak ütközött péntek délelőtt Nagykanizsa határában, személyi sérülés nem történt. Újabb utakat zártak le a teherforgalom elől Zalában.

Bangó Szilárd, a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője az MTI-nek elmondta: a 61-es főúton, a bagolai elágazónál érte a baleset az autóbuszt, az utasok továbbszállításáról a közlekedési társaság gondoskodott.
A Zala Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a rendkívüli időjárásra tekintettel lezárták a 75-ös főutat Bak és Búcsúszentlászló között. A hóátfúvás miatt szintén le van zárva a körforgalom a 76-os és 75-ös főút kereszteződésében, de délelőtt Óhíd és Tekenye közúton szintén megközelíthetetlenné vált.
Pécsi Norbert Sándor, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szóvivője közölte: Zalában délelőtt lezárták a 86-os főutat a tehergépkocsik előtt, a 29-es kilométertől Körmend irányába. A 75-ös főút kritikus szakaszain hómaró dolgozik, a személyautókat és terepjárókat is csak a munkagép után engedik az útra.
A szóvivő hozzátette azt is: az erős szél és hófúvás miatt a látótávolság a megyében helyenként csupán 20-30 méter.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld

Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása

2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást

Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját