Hírek
2013. Január 16. 21:44, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Havazás - Csütörtökön helyenként 30 centiméternyi hó is hullhat

Csütörtökön a Dunántúlon helyenként akár 30 centiméternyi hó is hullhat - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdai országos figyelmeztető előrejelzéséből.
A meteorológiai szolgálat a csütörtökre várható havazás miatt az ország nyugati felében kilenc megyére első-, illetve másodfokú figyelmeztetéseket adott ki. A várható hófúvás miatt Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megyére narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetést adott ki. A friss hóval fedett területeken a viharos szél magas hótorlaszokat emelhet, főként csütörtök estétől.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat figyelmeztetésében azt írta: csütörtökre virradó éjjel, illetve reggel a havazás átterjed a Dunántúl északkeleti részére és a középső megyékre. A friss hó mennyisége csütörtök éjfélig a Dunántúlon általában 5 és 20 centiméter között valószínű, de helyenként (elsősorban Vas, Zala megyében, esetleg Veszprém megye nyugati részén) 25-30 centiméter körüli is lehet.
A Duna-Tisza közének nyugati részén, Pest megyében, illetve az Északi-középhegység nyugati felén jellemzően maximum 6-7 centiméteres friss hó valószínű. Máshol számottevő friss hó nem várható - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld
Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.