Hírek
2013. Január 21. 20:31, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Havazás - Kedden néhol több mint 10 centiméternyi hó hullhat
Kedden az északi megyékben helyenként több mint 10 centiméternyi, a Bakonyban pedig akár 15 centiméternyi friss hó is hullhat - olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez hétfőn eljuttatott figyelmeztető előrejelzésben.
Kifejtették: az eső hétfőn késő estétől az Alpokalján és a Kisalföldön egyre nagyobb területen havazásba megy át. Kedd reggelig a Dunától nyugatra már mindenütt hó - főként a Dél-Dunántúlon "tapadó hó" is - valószínű, és napközben a keleti megyékben is fokozatosan egyre inkább a szilárd halmazállapotú csapadék lesz a jellemző. Kedd reggel, kora délelőtt a Duna vonalában átmenetileg ónos, illetve fagyott esőre is számítani lehet.
A Bakonyban akár 15 centiméternyi friss hó is hullhat, de helyenként az északi megyékben is több mint 10 centiméternyi hóra lehet számítani. Máshol maximum 6-8 centiméteres hómennyiség várható. Az erős szél és a fagypont alá csökkenő hőmérséklet hatására az Észak-Dunántúlon és Pest megyében újra számítani kell hófúvásra.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat keddre kilenc megyére és Budapest területére adott ki elsőfokú figyelmeztetést a várható ónos eső, a havazás, illetve a hófúvás miatt, egyes térségekre mindhárom veszélyes időjárási jelenségre vonatkozóan.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld
Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál
A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -
2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld
NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 12. 07:13, péntek | Belföld
Kormányszóvivői tájékoztató: a diák- és a babaváró hitellel, a fővárossal és az egészségüggyel kapcsolatos döntéseket hozott a
2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben
Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek

