Hírek
2024. Augusztus 01. 09:00, csütörtök | Helyi
Husztóti Paradicsom Fesztivál
Az Orfű szomszédságában található Husztót a természet szerelmeseinek és a kulináris élvezetek híveinek kedvenc helyszínévé válik minden évben, amikor megrendezésre kerül a Husztóti Paradicsom Fesztivál.
Idén augusztus 10-én immár hatodik alkalommal kerül sor a rendezvényre, melynek középpontjában a paradicsom áll az összes pompájában.
A paradicsom kiállítás és vásár a fő attrakció, ahol a résztvevők megcsodálhatják és megvásárolhatják a régióban termelt paradicsomfajtákat. Ez a sokszínűség nemcsak a színeket és formákat, hanem a különféle ízvilágokat is magában foglalja.
A fesztivál keretében a világ minden tájáról származó magok vására is helyet kap, ahol a hobbikertészek és a szakértő gazdálkodók egyaránt találnak maguknak új fajtákat, amelyekkel gazdagíthatják kertjeiket. A kézműves vásár pedig a helyi alkotóknak ad teret, akik paradicsom témájú termékekkel készülnek.
Az előzetes regisztrációhoz kötött kertlátogatások lehetőséget nyújtanak arra, hogy az érdeklődők betekintést nyerjenek a helyi paradicsomtermesztés rejtelmeibe, és tanulmányozzák a legújabb és leginnovatívabb termesztési technikákat. Az előadások során pedig a paradicsomtermesztés különböző aspektusairól eshet szó, például a természetes kártevőirtásról, a tápanyag-gazdálkodásról vagy az éghajlatváltozás hatásairól.
És persze nem maradhatnak el az olasz paradicsomos ételek, amelyek a fesztivál gasztronómiai kínálatának csúcsát jelentik. A szervezők által készített friss, helyben termelt paradicsomokból készült ételek, mint a gazdag ízvilágú bruschetták, friss caprese saláták garantáltan minden látogató ízlelőbimbóját megörvendeztetik.
A Husztóti Paradicsom Fesztivál így nemcsak az érzékek ünnepe, hanem a közösségépítés és a fenntartható mezőgazdaság előmozdításának is fontos eseménye. A hatodik évforduló alkalmából a szervezők különleges meglepetésekkel és zenei programokkal is készülnek, hogy a fesztivál minden korábbinál színesebb és emlékezetesebb legyen.
Fotó - Facebook: Paradicsomkert

Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 29. 14:00, péntek | Helyi
32 kisdiák alkotását díjazták a „Fekete István és én” című rajzpályázaton
Nyolc iskolából érkeztek pályaművek a „Fekete István és én” című rajzpályázatra, amelyen több mint harminc gyermek részesült elismerésben.
2026. Május 29. 07:50, péntek | Helyi
Nem tudták átverni a dombóvári idős nőt az adathalászok
A bejelentőt nem tudták rászedni a nyereménnyel kecsegtető csalók. A napokban tett bejelentést a 112-es segélyhívóra egy idős nő Dombóvárról, akit néhány perces különbséggel két számról is felhívott egy férfi.
2026. Május 28. 10:00, csütörtök | Helyi
Gyermeknap varázslattal, mesékkel és kreatív élményekkel Dombóvár-Szőlőhegyen
Május 30-án, szombaton igazi családi élmény várja a gyerekeket és szüleiket a Dombóvár-Szőlőhegyi Alkotóházban!
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.


