Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2012. Augusztus 27. 07:59, hétfő | Belföld
Forrás: automotor.hu

Idő előtt: CLA 45 AMG, a legforróbb magyar Mercedes

Idő előtt: CLA 45 AMG, a legforróbb magyar Mercedes

Nem szándékosan, de idő előtt megjelent az első hivatalos, álcázatlan kép a Mercedes CLA 45 AMG-ről a cég oldalán.

A Mercedes jelenleg Európa-szerte különleges eseményeket szervez az új A-osztály piaci bevezetése kapcsán, Londonban például szeptember 13-16 között különleges kulináris élményt kínálnak majd azoknak, akik kipróbálják a „Mercedes Drive Thru” nevű éttermet-élményt. Az erről szóló sajtóanyaghoz mellékelték a még be sem mutatott Mercedes CLA első fényképét, amelyen rögtön a AMG, vagy legalábbis AMG-sportcsomagos változat látható.
A legforróbb kecskeméti Mercedes motorterébe ugyanaz a 2,0 literes, 335 lóerős turbómotor kerül, ami az A 45 AMG-t is mozgatja majd, csak itt a kupéság miatt jobban elkülönül formailag a sportváltozat a többitől. A hűtőrács alatt például csak légbeömlőt látunk, és a kerékjáratokat is alaposan kitöltik az 5 küllős könnyűfém felnik. Hátul fickós szárnyat kap majd az autó, de ez lemaradt a véletlenül napvilágot látott fényképről, a legújabb kémfotón azonban nagyon is jól látszik.
A Mercedes Drive Thru rendezvényre visszatérve a brit Sam Bompas és Harry Parr alkotta – meglepő módon - Bompas & Parr nevű ételművész-duó készíti majd a különleges fogásokat, amelyeket majd a Selfridge Hotel halljában lehet kipróbálni. A kulináris élményt a Jason Bruges Studio által készített fény- és zenekíséret teszi teljessé. A sajtóanyag szövege szerint egyébként „csak” a normál A-osztályt mutatják majd meg a nagyközönségnek, a CLA leleplezésére még várnunk kell. Még az se kizárt, hogy Párizs utánig, hiszen az autót megelőlegező Concept Style Coupé tanulmány is Kínában lett publikus.

Címkék: mercedes

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld

MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult

A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.