Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2013. December 03. 16:28, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Időjárás-jelentés

Időjárás-jelentés

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:

Az időjárási helyzet Európában
------------------------------

Európa középső területei felett magasnyomás helyezkedik el. Területén nagyrészt kevés a felhő, napos az idő. A decemberi napsütésben még 5 fok fölé, helyenként 10 fok közelébe emelkedik a hőmérséklet. A magasnyomás peremén már több a felhő, az északon, keleten, illetve délen vonuló ciklonális rendszerek hatására. A mediterrán térségben - a több felhő ellenére - enyhe az idő, 15, néhol 20 fokig is felmelegszik a levegő. A kontinensen a leghidegebb Oroszország északi részén van, ahol napközben -5, néhol -10 fok alatt marad a hőmérséklet. Északkeleten havazás, hófúvás is előfordul, igazi téli az idő. A következő napokban a Közép-Európa feletti anticiklon fokozatosan leépül, és északnyugat felől hidegfrontok érik el a Kárpát-medencét.
Szerda estig még a magasban enyhe levegő áramlik fölénk, így a medencében helyenként tartósabban megmaradó köd, illetve alacsonyszintű felhőzet képződik.

Várható időjárás szerda estig:
------------------------------

Kedden napos idő várható kevés fátyolfelhővel. Éjszaka főként a déli, délkeleti területeken és az Északi-középhegység völgyeiben köd, illetve alacsonyszintű felhőzet képződik. Szerdán napos és borult, párás területek egyaránt lesznek, néhol tartósabban megmarad a köd. Csapadék továbbra sem várható. A déli szél kedden csak a Kisalföldön, szerdán másutt is időnként megélénkül.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire -1 és -6 fok között alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 1 és 6 fok között valószínű.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.