Hírek
2016. Február 23. 07:51, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Ismét ülést tart a köznevelési kerekasztal
Ismét összeül a köznevelési kerekasztal ma a fővárosban, a tanácskozás várhatóan több új résztvevővel bővül, ugyanakkor a pedagógus szakszervezetek biztosan nem lesznek jelen.
Palkovics László oktatási államtitkár az MTI-nek korábban elmondta: a keddi kerekasztalon jelen lesz az OECD-szakértője, meghívták az antiszegregációs kerekasztal képviselőjét, a katolikus egyház képviselőjét, a megyei városok szövetségének, az óvodapedagógusoknak a delegáltját, valamint az Alapítványi és Magániskolák Egyesületét is.
Míg a kerekasztal alakuló ülésén részt vett a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete, hétfőn azt jelezték, hogy a továbbiakban nem lesznek jelen. A Pedagógusok Szakszervezete a sztrájkbizottsági keretek között kíván egyeztetni, a kormány által ígért anyagot megkapták, azon szakértőik dolgoznak.
Az államtitkár korábban jelezte: két kerekasztal-ülés között szakértői munkacsoportok üléseznek, és két hét alatt szeretnének megoldást találni a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) működési, finanszírozási problémáira, valamint elkezdik a szervezeti átalakítást is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld
Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása
2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást
Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.
2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld
Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország
Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját

