Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2012. Július 03. 20:50, kedd | Helyi
Forrás: helyi híreink szerkesztője

JAM-ben főztek Pál tájában. Volt, aki sütött

JAM-ben főztek Pál tájában. Volt, aki sütött

Nem volt elég a kánikula, június 30-án délután több társaság fűtött be még jobban a dombóvári JAM-csarnoknál, hogy ételekkel nevezzen a Pál-Napi Vígasságok hagyományos Szabadtűzi Főző- és Sütőversenyére.

Az esti eredményhirdetésen Simon István zsűrielnök gratulált is mindazoknak, akik egyáltalán tüzet gyújtottak a közel negyven fokos melegben, aztán pedig öt órán keresztül ott álltak mellette, miközben készült az étel. Az ételek között volt a fajtája tekintetében meglepetés, és voltak a hagyományos, megszokott „indulók”. Mindenesetre az ifj. Klotz Istvánt, és Kolozsvári Józsefet is tagjai között tudó zsűri mindet igyekezett a helyén kezelni - tudtuk meg az elnöktől.

A bográcsos ételeket készítő csapatok eredményei: 1. Gergitsné Fövényi Anna és Magyarics Szilvia - nyúlfipaprikás galuskával, nyári vegyes mixsalátával, 2. Városfejlesztési Iroda - vadpörkölt, 3. BÁV - sertéspörkölt.

A sütőversenyben csupán két induló vett részt, eredményeik: 1. Örmény Nemzetiségi Önkormányzat - örmény saslik grillezett sajttal, kovászolt cukkini és tökm sült zöldségköret, 2. Gergits László - libamájas vadtekercs.

A „Kormos Fazék” fődíjat a Horvát Nemzetiségi Önkormányzat (technikai zavar miatt egyik fotónkon sem szerepelnek - a szerk.) csapata érdemelte ki, akik ugyan a többieknél később fogtak hozzá a munkához, ételükkel - csevap és pleszkavica hagymás-burgonyás körettel - mindenesetre lenyűgözték valamennyi zsűritagot.

(Az ételek elnevezéseit július 4-én a nevezések alapján javítottuk - a szerk.)

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 26. 18:51, hétfő | Helyi

Pályázzon privát fotógyűjteményével a Néprajzi Múzeum kiírásán!

Felhívásában a Néprajzi Múzeum olyan magánszemélyek vagy családok jelentkezését várja, akik szívesen bemutatnák az 1990 és 2005 közötti időszakból származó fényképeiket

2026. Január 21. 14:06, szerda | Helyi

Heti állásajánlatok Dombóváron és környékén

Ha munkahelyet váltanál, vagy épp állást keresel, nézd meg a friss állásajánlatokat!

2026. Január 21. 00:00, szerda | Helyi

Már a dombóvári könyvtárban olvasható a legújabb emlékkönyv

A Fekete István Kulturális Egyesület nemrég készítette el kiadványát, amelyet Bodó Imre elnök adott át a napokban a város könyvtárának.

2026. Január 17. 12:56, szombat | Helyi

Dombóváron is üléseztek a kábítószerügyért felelős szakemberek

Január 14-én Dombóváron üléseztek a szakemberek, január 16-án Pakson tartottak alakuló munkacsoportülést a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (KEF) keretében.