Hírek
2013. Június 11. 14:49, kedd |
Helyi
Forrás: MTI, fotó: colorlines.com
Jogerősen is életfogytiglant kapott a dombóvári ügyvéd gyilkosa
Helybenhagyta a Pécsi Ítélőtábla kedden a 88 éves dombóvári ügyvéd gyilkosának életfogytig tartó fegyházbüntetését.
Gyenei Róbert 2011. február 18-án az otthonában támadta meg az idős kora ellenére még praktizáló, a szegények ügyvédjeként is ismert áldozatát. Először ököllel ütötte meg a köztiszteletben álló férfit, majd baltával több mint tízszer sújtott le rá, végül elvette az egyik ügyfele által nála hagyott 250 ezer forintot.
A gyilkosság előzménye az volt, hogy Gyenei Róbert 27 ezer forinttal tartozott az ügyvédnek, aki erre többször emlékeztette, de a férfi nem akarta visszafizetni az adósságát.
A táblabíróság Makai Lajos vezette tanácsa megalapozottnak találta az ügyben első fokon eljáró Szekszárdi Törvényszék döntését, és helybenhagyta a férfi büntetését. A férfi legkorábban 30 év múlva helyezhető feltételesen szabadlábra.
Az ítélőtábla ugyanakkor mellőzte a tett minősítései közül az aljas indokot, Gyenei Róbert bűnösségét nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölésben állapította meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 11:32, kedd | Helyi
Emberölés Döbröközön
Egy 57 éves helyi nő holttestét találták meg egy ház udvarán található kútban.
2026. Április 26. 09:00, vasárnap | Helyi
Így néz ki ma a menza: kóstolóval és edukatív előadással érkezett az Eatrend Suliprogram Dombóvárra
Több mint 100 diák vett részt az Eatrend Magyarország Suliprogramján április 22-én Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikumban.
2026. Április 23. 17:11, csütörtök | Helyi
Újabb környezetszennyezés a Kaposon, pusztulnak a halak
Aki bármilyen információval rendelkezik a szennyezéssel vagy annak forrásával kapcsolatban, kérjük keresse fel a Dombóvári Városi Horgászegyesület Vezetőségét vagy a helyi rendőrkapitányságot!
2026. Április 23. 10:06, csütörtök | Helyi
Tűzeset volt egy dombóvári lakóháznál
Kigyulladt egy lakóház tetőszerkezete szerda délután Dombóváron, a Móricz Zsigmond utcában.

