Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2019. Május 18. 18:01, szombat | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Jóváhagyta az újabb fegyvereladásokat Dél-Koreának és Japánnak az Egyesült Államok

Jóváhagyta az újabb fegyvereladásokat Dél-Koreának és Japánnak az Egyesült Államok

Az Egyesült Államok légelhárító rakétarendszerek eladását hagyta jóvá Dél-Koreának és Japánnak pénteken - jelentette be az amerikai külügyminisztérium.

A már korábban engedélyezett 94 darab SM-2 blokk típusú, közepes hatótávolságú légvédelmi rakéta mellett Washington 12 irányítórendszer eladását is jóváhagyta. Az amerikai külügyminisztérium közleménye szerint összesen 313,9 millió dolláros üzletről van szó.

Az Egyesült Államok zöld utat biztosított 160 darab AMRAAM levegő-levegő rakéta és egy irányítórendszer eladásának Tokió számára 317 millió dollár értékben.

Közleményében az amerikai külügyi tárca leszögezte: ezek a fegyvereladások "nem befolyásolják a jelenlegi erőegyensúlyt a térségben".

A fegyvereladásokat a kormányzat engedélyezte, a döntést a kongresszusnak is jóvá kell hagynia. Erre egy hónapos határidejük van a törvényhozóknak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 12. 13:00, péntek | Külföld

Tömeges sérüléssel járó közúti baleset történt Horvátországban, halálos áldozat is van

Egy ember meghalt és kilencen megsérültek csütörtökön a horvátországi Lika térségében, miután egy bolgár rendszámú személyautó lesodródott az útról - közölte a horvát rendőrség.

2026. Június 11. 15:00, csütörtök | Külföld

Szerb energiaügyi miniszter: kompromisszum született a Mollal

2026. Június 10. 10:00, szerda | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: az Iránnal zajló tárgyalások végső szakaszukba értek

Donald Trump szerint az Iránnal zajló tárgyalások végső szakaszukba értek, akár napokon belül aláírható a megállapodás.

2026. Június 08. 10:00, hétfő | Külföld

Irán rakétákat indított Izrael ellen

Irán négy rakétát indított Izrael ellen vasárnap este, az izraeli légvédelem sikeresen elfogta őket. Izraelben a polgári védelem bejelentette, hogy hétfőn nem lesz tanítás és elmaradnak a tervezett érettségi vizsgák.