Hírek
2020. December 21. 11:36, hétfő |
Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: pixabay
Karácsonyra feloldják a kijárási tilalmat

Megszületett a döntés a szentestéről – jelentette be Kiss Róbert rendőr alezredes az operatív törzs sajtótájékoztatóján hétfőn.
December 24-től 25-én reggelig a kormány felfüggeszti a kijárási tilalmat.
A családi összejövetelek 10 fős korlátozása azonban érvényben marad – emelte ki az alezredes.
A kormány döntése értelmében a magánrendezvények, családi rendezvények 10 fős korlátját továbbra is úgy kell érteni, hogy abba nem számítanak bele a 14 év alatti gyermekek.
A kormány emellett hétfőn arról is döntött, hogy felfüggeszti az Egyesült Királyságból érkező repülőgép-járatokat az ott azonosított új vírustörzs miatt.A teherforgalom zavartalanul zajlik.
Müller Cecília országos tisztifőorvos pedig kifejtette, hogy már meghaladta a 2 és fél milliót az eddig Magyarországon elvégzett koronavírus-tesztek száma. Ezek egy része PCR-vizsgálat, másik részük antigén-vizsgálat volt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld
Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.