Hírek
2018. Február 08. 09:32, csütörtök |
Helyi
Forrás: Dombó Média
Két csapattal jutott az országos döntőbe az Illyés Gyula Gimnázium
Február első hétvégéjén a körmendi Batthyány Kastélyközpontban rendezték meg a Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia két korcsoportjának országos elődöntőjét, melyen kiválóan szerepeltek az Illyés Gyula Gimnázium csapatai.
Elsőként a 9-12. évfolyamos diákok versenyeztek. A fiataloknak hatalmas ismeretanyagot kellett előzetesen elsajátítaniuk, hiszen ismerniük kellett például az 1968-ban Mexikóvárosban rendezett nyári olimpián érmet szerzett magyar sportolókat, az összes ötkarikás játék hazai bajnokait, híres tornászainkat és a téli olimpiák sikeres szereplőit is. A nehéz feladatokkal kiválóan birkózott meg a Bor Bernadett, Kőszegi Szabolcs, Kőszegi Gergő és Havanecz Zsolt alkotta dombóvári gárda, mely a második helyet szerezte meg.
Az 5-8. osztályos gyerekeknek többek között a téli ötkarikás események történetéről, az 1928-as amszterdami nyári olimpiáról és a magyar ökölvívókról kellett számot adniuk. A mezőny erejét jelzi az, hogy a nyolc együttes részvételével lebonyolításra kerülő Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia országos fináléjába a körmendi elődöntőből hat résztvevő jutott be. Köztük van az Illyés Gyula Gimnázium Berta Boldizsár, Futó Dániel, Horváth Boldizsár, Rákosfalvi Soma összeállítású társasága is, mely ez alkalommal harmadikként végzett.
A fiatalokat dr. Szenyéri Zoltán, a középfokú oktatási intézmény vezetője készítette fel a szép sikereket hozó megmérettetésre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 11:32, kedd | Helyi
Emberölés Döbröközön
Egy 57 éves helyi nő holttestét találták meg egy ház udvarán található kútban.
2026. Április 26. 09:00, vasárnap | Helyi
Így néz ki ma a menza: kóstolóval és edukatív előadással érkezett az Eatrend Suliprogram Dombóvárra
Több mint 100 diák vett részt az Eatrend Magyarország Suliprogramján április 22-én Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikumban.
2026. Április 23. 17:11, csütörtök | Helyi
Újabb környezetszennyezés a Kaposon, pusztulnak a halak
Aki bármilyen információval rendelkezik a szennyezéssel vagy annak forrásával kapcsolatban, kérjük keresse fel a Dombóvári Városi Horgászegyesület Vezetőségét vagy a helyi rendőrkapitányságot!
2026. Április 23. 10:06, csütörtök | Helyi
Tűzeset volt egy dombóvári lakóháznál
Kigyulladt egy lakóház tetőszerkezete szerda délután Dombóváron, a Móricz Zsigmond utcában.

