Hírek
2017. Október 11. 16:31, szerda |
Helyi
Forrás: MTI
Kettős kórusjubileumot ünnepelnek a pécsi Kodály Központban
A pécsi Mecsek Kórus alapításának 60., a dombóvári Kapos Kórus pedig fennállásának 45. évfordulója alkalmából tartanak ünnepi koncertet a Kodály Központban
a Pannon Filharmonikusok zenekar (PFZ) és neves szólisták közreműködésével október 17-én.
Mint azt a szervezők az MTI-vel közölték: mindkét kórus elsősorban magyar szerzők műveinek bemutatását tűzte ki célul.
Az 1957-ben alakult 40 énekesből álló pécsi együttes évente mintegy öt, az 1972 óta - jelenleg 28-30 aktív taggal - működő dombóvári kórus pedig 10-15 koncertet ad egy esztendőben - ismertették hozzátéve, hogy karok számos országban vendégszerepeltek.
Az esten a Kodály-évhez kapcsolódva a világhírű zeneszerző-zenepedagógus Missa brevis című műve mellett Bartók Béla, Seiber Mátyás, a Kossuth-díjas Tillai Aurél, Orbán György és Bárdos Lajos műveit tűzik műsorra - olvasható az esemény ismertetőjében.
A jubileumi koncerten közreműködik mások mellett a PFZ, valamint szólistaként Tillai Csilla, Tillai Tímea (szoprán) és Tillai Attila (tenor), illetve Dergez Domonkos (basszus).
Az együtteseket Balatoni Sándor és Markovics Gábor dirigálja - részletezték a szervezők jelezve, hogy a kórusok korábbi karnagyai, Tillai Aurél, Kertész Attila és Nagy Ernő újra is színpadra állnak az esten.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 26. 18:51, hétfő | Helyi
Pályázzon privát fotógyűjteményével a Néprajzi Múzeum kiírásán!
Felhívásában a Néprajzi Múzeum olyan magánszemélyek vagy családok jelentkezését várja, akik szívesen bemutatnák az 1990 és 2005 közötti időszakból származó fényképeiket
2026. Január 21. 14:06, szerda | Helyi
Heti állásajánlatok Dombóváron és környékén
Ha munkahelyet váltanál, vagy épp állást keresel, nézd meg a friss állásajánlatokat!
2026. Január 21. 00:00, szerda | Helyi
Már a dombóvári könyvtárban olvasható a legújabb emlékkönyv
A Fekete István Kulturális Egyesület nemrég készítette el kiadványát, amelyet Bodó Imre elnök adott át a napokban a város könyvtárának.
2026. Január 17. 12:56, szombat | Helyi
Dombóváron is üléseztek a kábítószerügyért felelős szakemberek
Január 14-én Dombóváron üléseztek a szakemberek, január 16-án Pakson tartottak alakuló munkacsoportülést a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (KEF) keretében.

