Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2019. Május 05. 12:04, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - fotó:mediaklikk.hu

Kihirdették a HangHordozók pályázat eredményét

Kihirdették a HangHordozók pályázat eredményét

Eredményt hirdettek a Versmaraton programsorozat kísérőrendezvényeként zajló HangHordozók - Énekmondók versenyének döntőjében, a kortárs versek megzenésítőinek legnagyobb hazai versenyén

- közölte a Magyar Írószövetség az MTI-vel. Az A38 Hajón zajló - a zsűri értékelése szerint kiemelkedően magas színvonalú - döntőben tizenegy előadó léphetett színpadra, a verseket Az év versei 2018 kortárs költészeti antológiában megjelent 101 költő csaknem 400 költeményéből válogatták a versenyzők.

A szervezők közlése szerint a Magyar Írószövetség, a Magyar Napló Kiadó és az MTVA partnerségében megszervezett HangHordozók - Énekmondók versenyének első díját a Kaczander Nóra (NorAcoustic) nyerte Kántor Péter Egy madár repül és Báger Gusztáv Macskalesen című versével.

A második díjat a JaMese zenekar Buda Ferenc Depresszió című versének feldolgozásával, a harmadik díjat Szlama László nyerte Báger Gusztáv Macskalesen és Lukács Sándor Örökkévalóság című versével.

A Kossuth Rádió különdíját a JaMese, az M5 kulturális csatorna különdíját a közönségszavazás győztese, Krasznai Gíta kapta, aki Tandori Dezső Elválasztás és összetartozás című versét adta elő.

A Magyar Írószövetség különdíjasa Iris Kiss Benedek Gyalogosan című versével, Magyar Napló Kiadó különdíját Szlama László nyerte el, a zsűri különdíjasai Iris, DUSKA - Kazai Ági & Stefan Uhrinak Gergely Ágnes: Csonka szimfónia című versével.

A Bonyár Judit, Csík János, Eredics Gábor, Likó Marcell és Váczi Eszter alkotta zsűri tíz előadót juttatott a döntőbe, míg egy előadót a Versmaraton Facebook oldalán a közönség szavazott be.

Mint írták, a pályázók az elmúlt években összesen 166 kortárs verset zenésítettek meg, amelyet az Írószövetség és a Magyar Napló Kiadó fontos eredménynek tart, hiszen - mint írták - ráirányítja a kortárs költészetre a szélesebb közönség figyelmét. Idén 30 előadó 39 verssel indult: összesen 23 költő tollából származó alkotással.

Az M5 kulturális csatorna a döntőbe jutott előadók dalait stúdióban rögzítette, s a megzenésített verseket színészekkel is felvette, így a korábbi éveknél szélesebb körhöz juthattak el a művek. A döntőről az M5 televízió felvételt készített, amely május 18-án kerül adásba.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld

Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója

Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.

2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld

Megalakult a Fidesz-frakció

Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.

2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről

Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról: