Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2017. Szeptember 26. 13:13, kedd | Belföld
Forrás: mti

Kirabolt egy szoláriumot, majd viperával támadta meg osztálytársát

Kirabolt egy szoláriumot, majd viperával támadta meg osztálytársát

Kétrendbeli felfegyverkezve elkövetett rablás, valamint súlyos testi sértés miatt vádat emeltek egy fiatalkorú fiú ellen, aki tavaly kirabolt egy szoláriumot,

majd másfél hónappal később viperával támadt egy osztálytársára Budapesten.

Ibolya Tibor fővárosi főügyész keddi, az MTI-hez eljuttatott közleményében az áll: a vádirat szerint az elkövetéskor 16 éves fiú tavaly október 20-án éjszaka bement egy XV. kerületi szoláriumba, ahol az alkalmazottat késsel megfenyegette, a bevételt követelte tőle, majd felszólította, hogy adjon neki valami drága krémet is. Utóbbit már nem várta meg, benyúlt a pult mögé, az ott tartott krémek közül felmarkolt huszonötöt, majd a pénzzel és a kozmetikumokkal elmenekült.

A fiatalkorú a vád szerint mintegy másfél hónappal később újabb bűncselekményt követett el; december 6-án, szintén a főváros XV. kerületében éppen hazafelé tartó egyik osztálytársát támadta meg. A vádlott a fiút egy teleszkópos bottal ütötte meg, majd a földre került sértettől elvette a mobiltelefonját. A kiskorút nyolc napon túl gyógyuló, súlyos sérüléssel vitték kórházba.

A fiatalkorú elkövetővel szemben a Budapesti I. és XII. Kerületi Ügyészség gyermek- és fiatalkorúak bűnügyeinek részlege nyújtott be vádiratot. A kiszabható büntetés felső határa hét és fél évig terjedő szabadságvesztés. A vádlott előzetes letartóztatásban van.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék

2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt

Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.

2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik