Hírek
2015. Március 13. 06:00, péntek |
Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu
Lebukás hamis diákigazolvánnyal – mire lehet számítani?
Mire számíthat az az egyetemista, aki egy „szerzett” hamis diákigazolvánnyal veszi igénybe az utazási kedvezményeket és lebukik a rendőrségnél.
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Az egyetemen passzív félévet vettem fel, így nem vagyok jogosult diákigazolványra. Még is egy ismerősömtől kaptam egy ideiglenes diákot, hogy ne kerüljön, olyan sokba az utazás. Sajnos a vonaton valami probléma volt az ideiglenes diákkal és egy rendőr felvette az adataimat, valamint lefoglalta a hamis papírt. Kaptam egy levelet a rendőrségtől, melyben azt írják, ki fognak hallgatni. Mire számíthatok? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Ahogyan levelében helyesen írta olyan okirat alapján vett igénybe utazási kedvezményt, amely okirat, esetünkben a diákigazolvány felhasználására nem volt jogosult, így okirat-hamisítást követett el. Okirat-hamisítás, ha hamis, hamisított igazolványt használ fel valaki, mint ahogyan ön is tette.
Valószínűleg a rendőrségen gyanúsítottként fogják kihallgatni, ahol pontosan közlik önnel, hogy milyen bűncselekménnyel gyanúsítják. Azt önnek kell eldöntenie, hogy ilyen nyilvánvaló esetben van-e értelme az elkövetést tagadni. Valószínűsítem, hogy egyetemistaként nem volt még hasonló ügye és büntetlen előéletű, így azt sem tartom kizártnak, hogy önnel szemben büntetést sem fognak az eljárás végén kiszabni, hanem csak ú.n. intézkedést pl. próbára bocsátást alkalmaznak.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Schill Szabolcs ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
2026. Április 28. 15:00, kedd | Belföld
Mészáros Csoport: a TV2 eladását a tulajdonosi kör sem piaci, sem nyomott áron nem tervezi
2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld
Megalakult a Fidesz-frakció
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.
2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:

