Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2017. Február 14. 11:24, kedd | Belföld
Forrás: mti

Légpuskával lőtt egy nőre egy 15 éves fiú Miskolcon

Légpuskával lőtt egy nőre egy 15 éves fiú Miskolcon

Célzott lövést adott le légpuskájával egy nőre egy 15 éves fiú Miskolcon, az ügyészség életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt emelt vádat ellene - közölte a vádhatóság az MTI-vel kedden.

A tájékoztatás szerint a fiú és barátai egy engedély nélkül tartható, lőfegyvernek nem minősülő légpuskával konzervdobozokra lövöldöztek. A lövések hangjára nézett ki a szomszéd ház ablakán egy 21 éves nő, akinek tízéves öccse is a fiúkkal játszott.

A fiatalkorú vádlott ráfogta a nőre a légpuskát, és azt mondta, "lelőlek", majd mintegy tíz méterről célzott lövés adott le rá. A lövedék keresztülhaladt a nő tüdején. Sérülése életveszélyes volt, a fiú ijedtében elszaladt.

Az ügyészség életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt emelt vádat ellene.

Fotó: illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld

Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV

Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.

2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld

A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál

Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.

2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld

Március 28-án megnyílik a megújult Citadella

Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket

2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld

Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát

Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről