Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2019. Április 23. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu

Letartóztatták a veszprémi halálos dulakodás gyanúsítottját

Letartóztatták a veszprémi halálos dulakodás gyanúsítottját

A bíróság elrendelte a péntek esti veszprémi halálos dulakodás gyanúsítottjának letartóztatását, a férfi beismerő vallomást tett - közölte a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság ügyeletes szóvivője az MTI-vel hétfőn.

Kucsera Katalin elmondta: a halált okozó testi sértés elkövetésével gyanúsítható 31 éves veszprémi férfival szemben őrizetbe vétele mellett indult büntetőeljárás, a bíróság pedig elrendelte letartóztatását. Hozzátette: a férfi beismerő vallomást tett.

Péntek este két férfi tettlegességig fajuló szóváltásba keveredett egy veszprémi szórakozóhelyen. A gyanúsított a dulakodás közben bántalmazta a 47 éves veszprémi sértettet, aki emiatt elesett, és a helyszínen életét vesztette.

A gyanúsított ezután anélkül, hogy meggyőződött volna a sértett sérüléseiről, távozott a helyszínről. A rendőrök a férfit a bejelentéstől számított egy órán belül egy másik helyi szórakozóhelyen fogták el - tette hozzá a szóvivő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld

Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld

Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye

A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.