Hírek
2021. Május 28. 13:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Lőfegyverrel visszaélés miatt emeltek vádat három férfi és egy nő ellen
Lőfegyverrel visszaélés miatt emelt vádat a Pécsi Járási Ügyészség három férfi és egy nő ellen.
Varga-Koritár György, a Baranya Megyei Főügyészség vezetője az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében azt írta: a vádlottak tavaly szeptemberben lőfegyverrel és az ahhoz tartozó lőszerekkel üzleteltek egymással, de a tartásukhoz egyiküknek sem volt engedélye.
Ismertette: a vádirat szerint az egyik férfi felajánlotta férfi ismerősének, hogy nekiadja nagyapja engedély nélkül tartott puskáját a hozzá tartozó lőszerekkel, amennyiben szerez neki egy királypitont.
Az ismerős az ajánlatot elfogadta, megszerezte a kért óriáskígyót, elcserélte a fegyverre és lőszerekre, jóllehet a tartásukra neki sem volt engedélye.
Az így megszerzett puskát és lőszereket a férfi egy ideig a saját lakásában tartotta, majd félve attól, hogy a kislánya megtalálja, megkérte a szomszédban lakó nőt, hogy a továbbiakban azokat ő őrizze.
A nő a fegyvert és a töltényeket átvette, és a lakásában elrejtette.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
2026. Április 28. 15:00, kedd | Belföld
Mészáros Csoport: a TV2 eladását a tulajdonosi kör sem piaci, sem nyomott áron nem tervezi
2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld
Megalakult a Fidesz-frakció
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.
2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:

