Hírek
2016. Október 26. 13:51, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Lövöldözés volt Bőnyben – meghalt egy rendőr

Sajtóinformációk szerint lövöldözés volt szerda reggel a Győr-Moson-Sopron megyei Bőnyben, rendőrök is érintettek, a hatóságok egyelőre nem közöltek semmit.
Az MTI úgy értesült, hogy a lövöldözésben egy rendőr meghalt. A győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórház orvosigazgatója, Oláh Attila arról tájékoztatta a távirati irodát, hogy a 74 éves elkövetőt kórházba vitték, most műtik.
Az MTI tudósítója reggel a helyszínen azt látta, hogy több tucat rendőr és a Terrorelhárítási Központ (TEK) munkatársai körbe vettek egy családi házat. A rendőrök közül többen golyóálló mellényt viselnek, és mesterlövészek is készültségben vannak. A helyszínen volt a megyei rendőrfőkapitány is.
Falubeliek az MTI munkatársának azt mondták, egy idős férfi házát vették körül a rendőrök.
Sajtóinformációk szerint a férfi a Magyar Nemzeti Arcvonal nevű szélsőjobboldali szervezet alapítója, aktivistája. A '90-es években a nemzetiszocializmus eszmeiségének terjesztése miatt felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték. Most azért akartak nála házkutatást tartani, mert illegálisan éles lőfegyvereket tartott otthonában.
Az MTI-t a megyei rendőrség a Központi Nyomozó Főügyészséghez irányította, ahol egyelőre nem adtak tájékoztatást. A TEK szintén nem közölt semmit sem az MTI-vel. Győrben kora délutánra hirdettek közös sajtótájékoztatót.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Varga Mihály: a tartós árstabilitás elérése áll a monetáris politika fókuszában
Az elmúlt hetekben fokozódó geopolitikai feszültségek növelték a globális kockázatokat -
2025. Április 26. 10:07, szombat | Belföld
Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel tárgyalt Orbán Viktor
2025. Április 26. 10:05, szombat | Belföld
Ferenc pápa búcsúztatása - Ma helyezik végső nyugalomra a katolikus egyházfőt
Ma helyezik végső nyugalomra Ferenc pápát, a gyászszertartás délelőtt 10 órakor kezdődik a vatikáni Szent Péter-bazilika előtti téren.