Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2017. Október 13. 07:26, péntek | Belföld
Forrás: mti

Magyar élelmiszerek mutatkoztak be Kölnben

Magyar élelmiszerek mutatkoztak be Kölnben

Nagy volt az érdeklődés a kiváló minőségű magyar élelmiszerek iránt az idei Anugán, a világ vezető élelmiszer- és vendéglátóipari szakvásárán Kölnben - tájékoztatta az Agrármarketing Centrum (AMC) csütörtökön az MTI-t.

A közlemény szerint több mint 70 cég képviselte Magyarországot a kiállításon, amelyek közül 34 az AMC támogatásával, közösségi megjelenéssel mutathatta be termékeit a látogatóknak.

A kétévente megrendezett szakvásáron 340 négyzetmétert töltöttek meg a magyar közösségi kiállítók húskészítményekkel, gabonából készült élelmiszerekkel és pékárukkal, vegyes és bioélelmiszerekkel, zöldség- és gyümölcstermékekkel, illetve alkoholos és egyéb italokkal.

Az AMC elsősorban az olyan kis és közepes vállalkozókat, családi vállalkozásokat, gazdákat támogatta a mostani megjelenéssel, akik önerejükből nem tudtak volna részt venni egy ilyen jelentőségű kiállításon - hangsúlyozta Daróczi László, az AMC ügyvezetője a közlemény szerint.

Az Anuga jelentőségét mutatja, hogy több mint 7400 kiállító vett részt az idei eseményen, amelyet 160 ezer látogató keresett fel - emelte ki az AMC.

Címkék: élelmiszer, anuga, magyar

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.