Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2026. Március 01. 10:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Magyar Péter Orbánnal együtt nézné meg személyesen, mi a helyzet a Barátság kőolajvezetékkel

Magyar Péter Orbánnal együtt nézné meg személyesen, mi a helyzet a Barátság kőolajvezetékkel

Szombaton, az országjárás sárbogárdi állomásán Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke reagált Lázár János korábbi üzeneteire.

Mint fogalmazott, azt hallotta, hogy felszólították: hívja fel Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt, ám „nem tudja a számát”, és szerinte erre addig nincs is felhatalmazása, amíg nem ők kormányoznak.

Magyar Péter felidézte: 2024 nyarán járt Kárpátalján és Kijevben is, ahová humanitárius segítséget vitt. A Barátság kőolajvezeték ügyével kapcsolatban pedig azt mondta, nem tisztázott, mi a valós helyzet a vezetékkel – ezért felajánlotta Orbán Viktor miniszterelnöknek, hogy akár együtt utazzanak Ukrajnába, és személyesen nézzék meg, hol sérült meg a vezeték, valamint miben tud Magyarország segíteni az újjáépítésben és az olajszállítás mielőbbi újraindításában.

Beszédében a közel-keleti eszkalációra is kitért, hangsúlyozva: sok magyar tartózkodik a térségben, akiket szerinte a kormánynak kötelessége biztonságba helyezni. Úgy fogalmazott, a kabinet feladata az is, hogy tárgyaljon az érintett felekkel annak érdekében, hogy ismét legyen kőolaj a Druzsba vezeték rendszerében. Magyar Péter hozzátette: ha szükség van rá, kész akár most is részt venni ezekben az egyeztetésekben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul

2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld

A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot

A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.

2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld

Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.