Hírek
2020. Május 15. 10:16, péntek |
Helyi
Forrás: Dombóvár Város Önkormányzata, Fotó: https://www.freepik.com/free-photo/group-pr
Május 18-án újra kinyitnak az óvodák és a bölcsőde Dombóváron
Az intézmények a fenntartó által meghatározott nyitvatartási rend szerint folytathatják a gyermekek gondozását, illetve nevelését fokozott higiéniai és biztonsági előírások betartásával.
Tisztelt Dombóvári Szülők!
A koronavírus-fertőzés megelőzése, terjedésének lassítása érdekében a városban működő óvodákban és a bölcsődében 2020. március 17-től rendkívüli szünetet rendeltem el.
A járványhelyzet kedvező alakulására, valamint a korábban bevezetett korlátozásokat enyhítő kormányzati intézkedésekre figyelemmel indokoltnak tartom, hogy a szülők terheinek csökkentése érdekében minden városi óvoda és a bölcsőde is megkezdhesse a rendes működését, ezért a két hónapja tartó rendkívüli szünetet 2020. május 18-tól megszüntetem.
Az intézmények a fenntartó által meghatározott nyitvatartási rend szerint folytathatják a gyermekek gondozását, illetve nevelését fokozott higiéniai és biztonsági előírások betartásával, a szülők erre irányuló igénye esetén, illetőleg a veszélyhelyzetre tekintettel a szükségesség-arányosság elve alapján lehetőség szerint továbbra is kiscsoportos, csoportonként legfeljebb 10 gyermek ellátását biztosító formában.
A szülőnek változatlanul írásban kell nyilatkoznia arról, hogy a gyermeke nem szenved fertőző betegségben.
Dombóvár, 2020. május 15.
Pintér Szilárd
polgármester
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 11. 13:52, szerda | Helyi
Városi megemlékezés lesz március 15-én Dombóváron
Emlékezzünk együtt a hősökre március 15-én 9.30-kor a dombóvári Szigeterdőben a Kossuth-Szoborcsoportnál. Ezt követően 10.30-kor ünnepi szentmise a Jézus Szíve Katolikus templomban.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Március 04. 16:45, szerda | Helyi
Az Őszikék Idősek Klubja szeretettel várja a dombóvári időseket
Gondolkodást serkentő foglalkozásokon, memóriát fejlesztő programokon lehet részt venni a Dombóvár, Szabadság u. 8. alatti idősek klubjában.
2026. Március 03. 09:00, kedd | Helyi
Pálinka- és Borversenyt tartottak Nakon
Nak Község Önkormányzata az idei évben is megszervezte a hagyományossá vált pálinkaversenyét. Pár év kihagyás után pedig borversenyt is tartottak a településen.

