Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2019. Október 01. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Másodszor is állatkínzásért áll bíróság elé egy zalai férfi

Másodszor is állatkínzásért áll bíróság elé egy zalai férfi

Egy korábbi, felfüggesztett büntetése után újabb állatkínzás miatt emeltek vádat egy zalai férfi ellen - tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-t.

Pirger Csaba közölte: az 57 éves dióskáli férfit a bíróság korábban állatkínzás miatt egyszer már felfüggesztett fogházbüntetésre ítélte.

A szóvivő a mostani ügyéről azt mondta: a férfi a háza udvarán tartotta 10 év körüli keverék kutyáját, de az ebet augusztusban agyonütötte. A megláncolt kutyát baltájával kétszer fejen ütötte, amitől az elpusztult, az állat tetemét pedig ezután elásta.

A Keszthelyi Járási Ügyészség a férfi ellen ismét állatkínzás miatt emelt vádat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld

Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója

Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.

2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld

Megalakult a Fidesz-frakció

Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.

2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről

Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról: