Hírek
2021. December 27. 17:05, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztrció: mti
Még 5 napig lehet benyújtani az szja-visszatérítéshez szükséges nyilatkozatot

Az év végéig, vagyis még 5 napig lehet benyújtani az szja-visszatérítéshez szükséges visszado-nyilatkozatot a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (NAV) - figyelmeztetett az adóhatóság hétfőn.
A gyermeket nevelő szülők csak akkor kaphatják meg február 15-ig az idén befizetett adójukat, ha a NAV ismeri a kiutaláshoz szükséges adatokat - hangsúlyozták a közleményben. A hatóság csak a belföldi bankszámlaszám vagy postacím ismeretében tud utalni. Nyilatkozat nélkül a 2021-es adóbevallásban lehet visszaigényelni az összeget, amely ebben az esetben március 1-től érkezhet meg.
A szükséges adatok az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazásban (ONYA) ellenőrizhetők, és ezen keresztül ki is lehet tölteni a nyilatkozatot. Nyomtatható formában az adóhatóság honlapjáról tölthető le a nyilatkozat, a közösségi média NAV-csatornáin pedig videós segítség érhető el.
Nincs viszont teendője annak, aki családi pótlékot kap, mert az adatait a folyósító szervezet ismeri. Az adó-visszatérítést ők ugyanúgy kapják meg, mint a családi pótlékot.
A visszatérítés szabályai szerint a gyermeket nevelő szülők jövőre az idén befizetett személyi jövedelemadójukat, az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás (ekho) kétharmadát, a katás tételes adó negyedét kaphatják vissza, legfeljebb a 2020-as átlagjövedelem adótartalmáig - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 15. 07:50, hétfő | Belföld
Megújul a fonyódi kikötő
2025. Szeptember 15. 07:49, hétfő | Belföld
Varga-Bajusz Veronika: óriási sikert értek el a magyar fiatalok a szakképzési Európa-bajnokságon
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.