Hírek
2012. Február 17. 07:06, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Még folyik a népszámlálási adatok feldolgozása - márciusra várható eredmény
Szó sincs arról, hogy négy hónapja porosodnának a népszámlálási kérdőívek – jelentette ki Virágh Eszter, a népszámlálás szóvivője a köztévében.
A kérdőívek több száz ember kezein mennek keresztül nap mint nap. Márciusban már megtudhatjuk majd, hányan vagyunk, hány és mekkora lakásokban élünk, milyen a férfiak-nők aránya - tette hozzá.
Virágh Eszter, a népszámlálás szóvivője a köztévében elmondta: a kérdőívek több száz ember kezein mennek keresztül nap mint nap. Ezt a munkafázist úgy hívjuk, hogy laprevízió. Ez azt jelenti, hogy most nézzük meg, teljesek-e a számlálókörzetek dokumentumai, vannak-e benne zavaró bejegyzések. Ugyanakkor zajlik az előkódolás: statisztikai számokká alakítják a szöveges válaszokat.
Arra a kérdésre, hogy mi okozza a csúszást, azt válaszolta: a tényleges adatok rögzítését kezdik később. Ennek oka, hogy megindítottak egy közbeszerzési eljárást, majd úgy döntöttek, más megoldást keresnek a feldolgozásra, így kijelöltek egy állami céget a feladatra. Jelenleg egy eljárás keretében vizsgálják, megfelelő módon zajlik-e az előkészítés. Ez egy olyan hatalmas munka, hogy a Központi Statisztikai Hivatal kapacitása sem elegendő – magyarázta a szakember.
Elmondta azt is: előzetes adatokat márciusban adnak ki. Ezek azt mutatják majd, hogy hányan vagyunk, hány és mekkora lakásokban élünk, milyen a férfiak-nők aránya - tájékoztatott a köztévé.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
2026. Április 28. 15:00, kedd | Belföld
Mészáros Csoport: a TV2 eladását a tulajdonosi kör sem piaci, sem nyomott áron nem tervezi
2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld
Megalakult a Fidesz-frakció
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.
2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:

