Hírek
2021. Augusztus 31. 09:32, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Meghalt egy beteg, 110 új fertőzöttet találtak Magyarországon

Egy beteg meghalt, és újabb 110 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu kedden,
kiemelve: eddig 5 754 566 embert oltottak be Magyarországon, közülük 5 507 371-en már a második adag vakcinát is megkapták.
A kormányzati portálon azt írták: a járvány kezdete óta 812 337-re nőtt az azonosított fertőzöttek száma, az elhunytaké pedig 30 058-ra. A gyógyultak száma 777 445.
Kórházban 119 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 13-an vannak lélegeztetőgépen. Az aktív fertőzöttek száma 4834.
Hatósági házi karanténban 1344-en vannak, a mintavételek száma 6 574 523.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 25. 07:41, péntek | Belföld
Folytatódik a változékony időjárás április utolsó hétvégéjén is
Folytatódik a változékony időjárás április utolsó hétvégéjén is: pénteken és szombaton többfelé kell esőre, záporra számítani, az ország nyugati részén inkább a borult ég és eső lesz a jellemző, míg keleten többórás napsüt
2025. Április 25. 07:39, péntek | Belföld
Szexuálisan bántalmazta a családjában élő nevelt gyermekeket
Többrendbeli, tizenkét és tizennyolc év alatti, a hatalma, felügyelete alatt álló gyermekek sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt emelt vádat a Veszprém Vármegyei Főügyészség egy 31 éves férfival szemben.
2025. Április 24. 07:35, csütörtök | Belföld
Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a meteorológia
Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a HungaroMet Zrt. szerdai Facebook-bejegyzésében.
2025. Április 23. 07:51, szerda | Belföld
A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn
A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn, mert a szó szerint világbajnok arányú magyar naperőművek dübörögtek - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán.