Hírek
2022. Január 20. 09:55, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Meghalt egy ember szén-monoxid-mérgezésben Pécsen
Szén-monoxid-mérgezésben meghalt egy ember egy pécsi családi házban - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivő-helyettese csütörtökön az MTI-t.
Dóka Imre közölte: szerdán későn este érkezett a jelzés, hogy feltehetően szén-monoxid-mérgezés miatt ketten is rosszul lettek Pécs északnyugati külvárosában, egy családi házban.
Mire a tűzoltók a helyszínre érkeztek, egy ember már meghalt, a másik pedig rosszullétre panaszkodott.
A tűzoltók az alagsorban elhelyezett gázkazán közelében magas koncentrációjú szén-monoxidot mértek. Valószínűleg a rosszul működő fűtőberendezés és a szellőzés hiánya vezetett a mérgező gáz kialakulásához - írta a szóvivő-helyettes, hozzátéve, hogy a házban nem volt szén-monoxid-érzékelő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.
2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld
Március 28-án megnyílik a megújult Citadella
Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket
2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld
Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát
Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről

