Városlista
2025. június 13, péntek - Antal, Anett

Hírek

2011. December 21. 15:46, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Megkezdték a bankok a felkészülést a pozitív adóslista bevezetésére

Megkezdték a bankok a felkészülést a pozitív adóslista bevezetésére

A központi hitelinformációs rendszerről szóló törvény értelmében teljessé válik a lakossági hitelnyilvántartás.Ezáltal a korábbi, BAR lista néven közismert negatív adóslista mellett létrejön a pozitív adóslista is.

Ennek életre hívását valamennyi magyarországi hitelintézetnek kötelező adatszolgáltatással kell támogatnia.

A pozitív adóslista a hitelintézetek azon lakossági ügyfeleinek adatait fogja tartalmazni, akiknek hitel- vagy hitel-jellegű szerződése van bármelyik magyarországi pénzügyi szolgáltatóval függetlenül attól, hogy az ügyfél a fizetési kötelezettségeinek eleget tett-e. A pozitív adóslistán szereplő magánszemélyek a jövőben gyorsabban és könnyebben juthatnak át a pénzintézetek hitelminősítési eljárásán, amennyiben újabb hitelt szándékoznak felvenni, hiszen a korábbi hitelekkel kapcsolatos adataik hozzáférhetővé válnak a hitelintézetek számára. A megfelelő hitelmúlt kedvezőbb kondíciókat is jelenthet az ügyfeleknek egy új szerződés esetén. A törvény értelmében a pozitív adóslista az adatfeltöltést követően 2012 tavaszán kezdi meg működését.

A Bankszövetség ezúton tájékoztatja a hazai pénzintézetek lakossági ügyfeleit, hogy a következő hetekben, legkésőbb 2012. január 9-ig tájékoztató levelet fognak kapni attól a hitelintézettől, amellyel hitel- vagy hitel-jellegű szerződésüket kötötték. Ebben a levélben a bankok a pozitív adóslistába kerülő adatokat közlik az ügyfelekkel. A Bankszövetség felhívja a tisztelt ügyfelek figyelmét, hogy a pozitív adóslistával kapcsolatban csak azoknak kell intézkedniük, akik úgy vélik, hogy az egyeztetésre megküldött adatok nem helyesek, vagy időközben változtak. Az érintett ügyfeleknek a személyre szóló tájékoztató levelekben megjelölt módon kell megtenniük a bejelentésüket. A levelek emellett tartalmazzák azokat az elérhetőségeket, amelyeken tájékozódni lehet a pozitív adóslistával kapcsolatban. Az egyes pénzintézetek ügyfél-információs forrásain kívül a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete honlapján, a www.pszaf.hu –n is teljes körű információt kaphatnak az érdeklődők.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld

MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult

A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.