Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2023. Február 09. 09:26, csütörtök | Belföld
Forrás: Honvedelem.hu

Megszólalt a Honvédség a földrengéshez hasonló jelenséggel kapcsolatban

Megszólalt a Honvédség a földrengéshez hasonló jelenséggel kapcsolatban

Elsősorban Heves megyéből érkeztek ezzel kapcsolatos észlelések.

Kedden az ELKH FI Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium azt jelentette, hogy Heves megye bizonyos területein földrengéshez hasonló jelenséget tapasztaltak, ám azt a kutatóintézet is kizárta, hogy valóban földrengés történt volna, de nem tudták megmagyarázni, hogy akkor mit is észleltek pontosan.

Szerdán a Magyar Honvédség rövid közleményt adott ki minderről. Mint írják, vadászgépek gyakorlatoztak, amelyek hangrobbanást okozhattak, de azt is hozzátették, hogy ezek a gyakorlatok korábban nem okoztak földrengéshez hasonló jelenségeket.

A Magyar Honvédség vadászgépei február 7-én a délelőtti órákban Heves vármegye térségében hajtottak végre kiképzési repülést. Ezen feladat során – betartva minden jogszabályt – minden lakott települést előírásszerűen kerültek, nem repültek be föléjük. Az eddigi repülési tapasztalatok alapján elmondható, hogy még a hangsebesség feletti kiképzési repülések sem okoztak soha »földrengésszerű« érzetet, amelyet bármilyen szenzoron ki tudtak mutatni – írta a Honvédség.

Fotó: Szalóky Zsolt

Címkék: földrengés, gripen

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld

Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója

Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.

2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld

Megalakult a Fidesz-frakció

Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.

2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről

Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról: