Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2013. Június 28. 12:15, péntek | Helyi
Forrás: MTI, fotó: http://www.flickr.com

Megújult a Mágocsot Alsómocsoláddal összekötő út

Megújult a Mágocsot Alsómocsoláddal összekötő út

Megújult a Mágocsot Alsómocsoláddal összekötő út: a csütörtökön átadott 7,2 kilométer hosszú szakasz rekonstrukciója 874 millió forintba került és mintegy 3 ezer ember életminőségének javulásához járul hozzá.

Bánki László, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. baranyai igazgatója Alsómocsoládon az átadáskor elmondta: az európai uniós támogatásból megvalósult fejlesztés részeként 5 hónap alatt 6 ezer négyzetméteren végezték el a régi útpálya cseréjét, autóbuszöblöket alakítottak ki, rázópadkát, forgalomlassító szigetet építettek, megoldották két híd rekonstrukcióját és a vízelvezetést is.
Hőnig Mária, Mágocs és Dicső László, Alsómocsolád független polgármestere azt hangsúlyozta, hogy a várost és a községet összekötő út felújítása több mint egy évtizedes vágya volt az itt élő mintegy 3 ezer embernek, akik a beruházásnak köszönhetően kényelmesebben, gyorsabban, biztonságosan utazva tudnak eljutni munkahelyükre, illetve az oktatási intézményekbe.
A településvezetők reményüket fejezték ki, hogy az új út hozzájárul a térség tőkevonzó képességének növekedéséhez is.
Mázsi Attila, a Magyar Közút vezérigazgatója arról szólt, hogy a társaság idén országosan 87 milliárd forintból 641 kilométernyi út felújítását tervezi, szemben a tavalyival, amikor 29 milliárd forintból 279 kilométer utat modernizáltak.
A vezérigazgató fontosnak nevezte az útfelújítások folytatását a 2014-2020 közötti európai uniós költségvetési ciklusban is. Szavai szerint egy hosszú távú közútfejlesztési program megvalósítása előnyös lenne azért is, mert a korszerűtlen utak fenntartása az újakénál 30-40 százalékkal többe kerül.
Bánki László utalt rá: Baranyában a regionális operatív program keretében 2009 és 2013 között 9 milliárd forintból a teljes megyei mellékúthálózat 7 százaléka, mintegy 90 kilométer mellékút újult meg.

Címkék: Alsómocsolád, Mágocs

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 13. 09:00, szombat | Helyi

Különleges fotó került elő a dombóvári Fekete István Múzeum alapítójáról

Bodó Imréről (az első sorban a harmadik), aki 65 éve kezdte meg tanulmányait Göllében, Fekete István szülőfalujában.

2025. Szeptember 12. 16:29, péntek | Helyi

95. születésnapját ünnepelte Nagy Béla bácsi

A jeles alkalomból Pintér Szilárd polgármester úr és Bogdán László képviselő úr köszöntötték fel.

2025. Szeptember 12. 14:48, péntek | Helyi

Pénzjutalom és serleg is járt a hagyományos oklevél mellé a naki főzőversenyen

Nakon megtartották az immár hagyományos falunapot, melynek keretében főzőversenyre is sort kerítettek a szervezők.

2025. Szeptember 12. 09:04, péntek | Helyi

Mindig számolni kell a mustgázzal a szüret idején

Az ősz a szüret és a borkészítés időszaka, amelynek jellegzetes veszélyforrása a mustgáz.