Hírek
2025. Március 12. 06:00, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Meteorológia: kiadós csapadék várható a héten, többfelé a havi mennyiség is leeshet

A héten - a keddivel együtt - az ország jelentős részén a márciusi havi átlagos mennyiségű, vagy azt kissé meghaladó csapadékra lehet számítani - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán kedden.
Tájékoztatásuk szerint már kedden is csapadékzóna borítja be az ország keleti felét, de a hét további részében is mozgalmas, esős időjárásra kell készülni.
Hozzátették: alapvetően továbbra is déli, délnyugati áramlással érkezik változó nedvességtartalmú levegő a Kárpát-medence fölé, a keddit követően elsősorban csütörtökön a nap első felében, majd pénteken és szombaton reggel, délelőtt várható nagyobb mennyiséget adó csapadékzónák érkezése, de a köztes időszakok sem lesznek teljesen csapadékmentesek.
Az előrejelzés szerint szerdától további jellemzően 15-35 milliméter csapadék érkezhet a hét legvégéig, de kisebb körzetekben 40 milliméternél is több eshet.
Közölték azt is, péntekig még kitart az enyhe idő, de a hétvégére már visszaeshet a hőmérséklet, hétfőtől pedig északias áramlással már száraz és hűvös légtömegek érkezhetnek Magyarország fölé.
A bejegyzéshez készített infografika szerint Magyarországon a 1991-2020-as évek márciusi átlaga 34 milliméter csapadék.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 25. 07:41, péntek | Belföld
Folytatódik a változékony időjárás április utolsó hétvégéjén is
Folytatódik a változékony időjárás április utolsó hétvégéjén is: pénteken és szombaton többfelé kell esőre, záporra számítani, az ország nyugati részén inkább a borult ég és eső lesz a jellemző, míg keleten többórás napsüt
2025. Április 25. 07:39, péntek | Belföld
Szexuálisan bántalmazta a családjában élő nevelt gyermekeket
Többrendbeli, tizenkét és tizennyolc év alatti, a hatalma, felügyelete alatt álló gyermekek sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt emelt vádat a Veszprém Vármegyei Főügyészség egy 31 éves férfival szemben.
2025. Április 24. 07:35, csütörtök | Belföld
Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a meteorológia
Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a HungaroMet Zrt. szerdai Facebook-bejegyzésében.
2025. Április 23. 07:51, szerda | Belföld
A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn
A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn, mert a szó szerint világbajnok arányú magyar naperőművek dübörögtek - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán.