Hírek
2018. Augusztus 30. 07:27, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Módosulhat a bírósági végrehajtási törvény
Gyorsabbá, átláthatóbbá és egyszerűbbé válhatnak a végrehajtási eljárások egy most készülő új törvénymódosítás nyomán, amelyről akár már ősszel tárgyalhat az Országgyűlés; zajlik a végrehajtói állomány megújítása is
- írta csütörtöki számában a Magyar Idők.
Schadl György, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke a lapnak elmondta, hogy a jogszabályi változtatások leginkább technikai részleteket érinthetnek majd, az új paragrafusok ezzel együtt is fontosak lehetnek mind az adósoknak, mind a hitelezőknek. Megjegyezte, hogy a szakmai egyeztetés során a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar már elküldte javaslatait a szaktárcának.
Az elnök beszélt arról is, hogy a napokban harminc új végrehajtó tette le az esküt, valamennyiüknek van jogi diplomája és végrehajtói szakvizsgája. Velük együtt körülbelül kétszáz végrehajtó dolgozik az országban, további húsz hely ugyanakkor még kiadó, de hamarosan ezeket a posztokat is betöltik.
A hatályos előírások szerint ma már senki nem lehet végrehajtó jogi diploma híján, emiatt az év elején körülbelül két tucat olyan végrehajtó hagyta el a pályát, akinek nem volt megfelelő végzettsége. Schadl György elmondta, hogy jelenleg nagyjából 25 kolléga jár egyetemre, és mintegy harmincan vannak, akik közel állnak a nyugdíjhoz, ezért tőlük a törvény már nem követelte meg, hogy beiratkozzanak az egyetemre - olvasható a Magyar Időkben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.
2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld
Március 28-án megnyílik a megújult Citadella
Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket
2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld
Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát
Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről

