Hírek
2012. Július 04. 12:30, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Munkahelyvédelmi terv - Fidesz: csökkenhet a nők munkaerő-piaci hátránya
A Fidesz szóvivője szerint a munkahelyvédelmi akcióterv kismamákat érintő intézkedéseinek köszönhetően csökkenhet a nők munkaerő-piaci hátránya, ugyanis a munkáltatóknak megéri majd gyesről visszatérő édesanyákat foglalkoztatniuk.
Ma a nőknek egyértelmű hátrányt jelent a munkaerőpiacon, ha kisgyermekeik vannak, hiszen sokszor már az állásinterjúkra sem hívják be őket emiatt - hívta fel a figyelmet szerdai sajtótájékoztatóján Selmeczi Gabriella, aki szerint az Orbán Viktor kormányfő által meghirdetett munkahelyvédelmi tervnek köszönhetően mindez változni fog, ugyanis a munkaadók jelentős kedvezményt kapnak majd, ha gyesről visszatérő édesanyákat alkalmaznak.
Az akcióterv szerint a gyesről és a gyedről visszatérők után az elhelyezkedést követő első két évben nem kell majd járulékot fizetniük a munkáltatóknak, a harmadik évben pedig csak a jelenlegi felét. Az első két esztendőben éves szinten így 342 ezer forint, a harmadik évben pedig 174 ezer forint lesz a munkaadók megtakarítása - közölte a Fidesz szóvivője, hangsúlyozva: "a mostani időkben meg fogják fontolni a munkáltatók, hogy érdemes lesz a jövőben gyesről visszatérő édesanyákat foglalkoztatni".
A tájékoztatón részt vett Tapolczai Gergely fideszes országgyűlési képviselő is, aki - jeltolmács közreműködésével, szintén az édesanyákat érintő témában - arról számolt be, hogy újra kaphatnak majd gyest a rehabilitációs ellátásban részesülő kismamák. Felidézte, hogy tavasszal több hallássérült és más fogyatékossággal élő édesanya kereste meg őt amiatt, hogy a hatályos jogszabályok alapján a Magyar Államkincstár arról értesítette őket: megszüntetik a gyes folyósítását, mégpedig azért, mert a rehabilitációs ellátást kapják.
A politikus, a parlament szociális bizottságának tagja ezt követően egyeztetni kezdett a szaktárcával annak érdekében, hogy ne csak a rokkantsági, hanem a rehabilitációs ellátásra jogosult kismamák is megkaphassák a gyest. A megbeszélések eredményeként a szociális bizottság módosító indítványt terjesztett az Országgyűlés elé - rögzítve, hogy a gyes nem minősül rendszeres pénzbeli ellátásnak, így azt az egészségkárosodott kismamák is megkaphatják -, és azt a Ház hétfőn el is fogadta. Ez körülbelül 1500 édesanyának nyújt segítséget - mutatott rá Tapolczai Gergely.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld
Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál
A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -
2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld
NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 12. 07:13, péntek | Belföld
Kormányszóvivői tájékoztató: a diák- és a babaváró hitellel, a fővárossal és az egészségüggyel kapcsolatos döntéseket hozott a
2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben
Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek

