Városlista
2025. június 15, vasárnap - Jolán

Hírek

2013. Július 20. 22:35, szombat | Helyi
Forrás: dr. Kriston Vízi József

Múzsák kertje, Dombóvár

Múzsák kertje, Dombóvár

Az elmúlt napokban csaknem teljesen megújult a Dombóvári Helytörténeti Múzeum parkja és kertje.

A szomszédba költözött Városháza s a Város- és Lakásgazdálkodási Nonprofit Kft. munkatársai közreműködésével több, eddig rejtett látnivaló is kiszabadult a túlburjánzott aljnövényzet fogságából.
Így a környék ókori történelmét megidéző faragott márvány-kövek mellett Tolna megye és Dombóvári irodalmi értékeinek szabadtéri képes-könyve, Varga Gábor keramikus művész "Álmodozók" című kompozíciója jól megfér a természeti és épített örökség rendjének szépségével, amely évente többször csábítja ide a zene, a tánc és a játszás barátait is.
És akik Uránia szépségeire vágynak, azok bevárva a sötétséget innen is kémlelhetik az égbolt titkait. A tudományok és a történetírás helyben összegyűlt kincseit pedig a múzeumként szolgáló, 1896-ban emelt épület falai és termei őrzik, sugározzák át a jövőnek.
Legyen/légy barátja, nem csak olykor-olykor e meghitt és mégis horizontot nyitó közösségi térnek Dombóváron!

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 13:16, péntek | Helyi

Kábítószer Ellenes Napot tartottak Dombóváron

Június 11-én immár negyedik alkalommal rendezték meg a Kábítószer Ellenes Napot a Dombóvári Művelődési Házban. A Dombóvári Rendőrkapitányság és a KEF közös programján közel 300 érdeklődő vett részt.

2025. Június 13. 08:15, péntek | Helyi

Támogatásokat és intézkedéseket jelentett be a Dombóvári Gazdakör agrárfórumán Hubai Imre

Eredményes agrárium nélkül nincs sikeres vidék, nincs biztonságos élelmiszer-ellátás és nincs élhető nagyváros sem.

2025. Június 12. 14:21, csütörtök | Helyi

Fekete István Múzeum - a hónap műtárgya

Június hónap műtárgyának Keszthelyi Jenő (1944-2022) intarziaművész, vadász, szakíró Láng Rudolf „Sólyom” tanár, vadászíróról készített képét választotta a múzeum.

2025. Június 12. 09:11, csütörtök | Helyi

Már megvásárolható az idei zsenge, zamatos és édes naki cukorborsó

Vegyék, vigyék, egyék – amíg a készlet tart! Átvétel: Naki Önkormányzatnál. Rendelés, érdeklődés: 0674-585-003