Városlista
2025. július 29, kedd - Márta

Hírek

2025. Április 05. 07:56, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Nagy Márton: elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai

Nagy Márton: elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai

Elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai, ezért a kormányzati elvárás az árkorlátozás - közölte Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben pénteken.

Hozzátette, azt látják, hogy január-februárban közel 16 százalékkal emelkedtek a díjak, az internetről van szó, a televíziózásról vagy a mobilszolgáltatási díjakról. Azért ez elég magas - fogalmazott.

Következik a további díjemelés - mondta a miniszter, hozzátéve, áprilistól szeretnének további áremeléseket végrehajtani ezek a szolgáltatók, ez elfogadhatatlan.

Kiemelte:

alapvetően azt szeretnék elérni, hogy önkéntes árkorlátozás legyen, ne emelkedjenek tovább az árak. "Mi azt gondoljuk, hogy nemzetközi összehasonlításban is drágák ezek a telekommunikációs árak. Egy hetük van rá, hogy visszajöjjenek - ez hétfő-kedd -, hogy milyen vállalásokat tudnak tenni számunkra"
- mondta.

A felvetésre, hogy áprilisban valamilyen döntés születhet, ami ármérséklő hatással lehet, azzal reagált: a kormány fog arról dönteni, hogy a piaci szereplők vállalásai elfogadhatóak-e, vagy a piaci szabályozás eszközéhez fog nyúlni.

Címkék: nagy márton

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán

A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.

2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld

Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok

A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.

2025. Július 29. 07:31, kedd | Belföld

Kettős fék rendszerrel mérsékelnék az ingatlanárak növekedését az Otthon Start Programban

A kabinet \"kettős fék\" rendszerrel tervezi megelőzni a szeptembertől induló, 3 százalékos hitelkamatot biztosító Otthon Start program ingatlanár-növelő kockázatait