Hírek
2020. Május 07. 07:57, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Napirenden a koronavírus-járvány gazdasági hatásait mérséklő adóváltoztatások
Az Országgyűlés csütörtökön tárgyal a pénzügyminiszternek koronavírus-járvány gazdasági hatásainak mérséklése érdekében javasolt adóváltoztatási javaslatairól.
A hétfőn kezdődött ülés negyedik napja reggel 9 órakor kezdődik, Varga Mihály adózási tárgyú előterjesztéséről az első napirendi pontban tartanak általános vitát.
Ezt követően - szintén a pénzügyminiszter javaslatára - a kiskereskedelmi adóról szóló törvényjavaslatot tárgyalják, majd a felnőttképzési tevékenység ösztönzéséről és a nemzetiségek jogairól szóló indítványokról rendeznek általános vitát.
A parlament ülése május 11-én, hétfőn ér véget, amikor újra azonnali kérdések és válaszok hangoznak el két órában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.
2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld
Március 28-án megnyílik a megújult Citadella
Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket
2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld
Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát
Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről

