Hírek
2024. Október 01. 06:00, kedd |
Életmód
Forrás: MTI
Nébih: újra megjelent a madárinfluenza vírusa vadon élő madarakban
A madárinfluenza-vírus egyik altípusát mutatta ki a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma Hajdú-Bihar és Fejér vármegyében elhullott vadmadarakból - közölte a Nébih hétfőn az MTI-vel.
Annak érdekében, hogy a vírus ne terjedjen át baromfira, minimálisra kell csökkenteni a találkozási lehetőségeiket - hangsúlyozták.
Hozzátették, hogy az ország minden része veszélyeztetett, mert a vadmadarak bárhová elvihetik a fertőzést.
A közlemény szerint a járványvédelmi minimumfeltételekről szóló főállatorvosi határozat továbbra is érvényben van, annak betartása minden baromfitartó számára kötelező. Ennek értelmében a baromfikat zárt helyen kell etetni és itatni, a takarmányt és az állatok almozására használt anyagokat is zárt helyen kell tárolni
- írták.
A vírus terjedéséről és a legfontosabb tudnivalókról a Nébih honlapjának madárinfluenza-oldala tájékoztat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 17:00, szerda | Életmód
Vasas Gábor: a Balatonra egyszerre nehezedik a parti beépítés, a nádasok pusztulása, a vegyszerek és a klímaváltozás hatása
2026. Július 01. 14:00, szerda | Életmód
Hőség - Itassuk a madarakat a kánikulában!
A madarak itatásának fontosságára hívta fel a figyelmet a kánikulában a Duna-Dráva Nemzeti Park (DDNP) az MTI-hez kedden eljuttatott hírlevelében.
2026. Június 30. 16:00, kedd | Életmód
Elindult az idei Magyarok kenyere búzagyűjtés
2026. Június 22. 11:00, hétfő | Életmód
Hőség - Folytatódik a kánikula a héten
A jövő héten folytatódik a kánikula: a hét elején általában 30 és 35 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet, míg a hét végén már jellemzően 33-38 fok várható a legmelegebb órákban.

