Hírek
2017. Június 21. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó:police.hu
Négy embercsempészt fogtak el az 55-ös úton - VIDEÓVAL

Négy embercsempészt fogtak el a rendőrök az 55-ös úton Mórahalom közelében kedden hajnalban, néhány órával később egy pakisztáni férfi kamionban megbújva próbált a határon átjutni Röszkénél
- tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t. Szabó Szilvia közölte, a járőrök hajnali fél 4 körül, az 55-ös számú főút 18-as kilométerszelvényében két magyar gépkocsit tartóztattak fel. Az személyautókban két-két magyar férfi, valamint az egyik járműben három, a másikban öt, magát pakisztáni állampolgárnak valló utas ült, akik illegálisan léptek Magyarország területére.
A rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően az országba illegálisan érkező férfiakat visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz - tudatta a százados.
A négy magyar állampolgárt őrizetbe vették, ellenük embercsempészés bűntettének gyanúja miatt indult eljárás.
Néhány órával később egy pakisztáni férfi egy kamionban megbújva próbált a határon átjutni. A röszkei autópálya-határátkelőhelyen a belépő járműveket ellenőrző rendőrök megtalálták, és visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz - közölte a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik