Hírek
2020. Január 08. 09:55, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixbay
Nem sérült meg magyar katona az iraki támadásokban

Az éjszaka folyamán rakétatámadás ért több koalíciós katonai tábort Irakban; a támadások következtében magyar katona nem sérült meg - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) szerda reggel az MTI-vel.
Minden Irakban szolgáló magyar katona jól van, a Honvédelmi Minisztérium és a vezérkar folyamatosan figyelemmel kíséri a kialakult súlyos helyzetet, és kész haladéktalanul végrehajtani bármilyen olyan műveletet, amelyet az Iszlám Állam elleni globális koalíció vezetői szükségesnek tartanak - mondta a külgazdasági és külügyminiszter szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.
Szijjártó Péter hangsúlyozta, Magyarország közel-keleti érdeke, hogy el lehessen kerülni a jelenlegi helyzet eszkalálódását, még súlyosabb konfliktussá alakulását.
Kiemelte, az iraki Erbílben található magyar főkonzulátus négy munkatársa szintén jól van, és az ő biztonsági helyzetüket is folyamatosan elemzik.
A Bagdadba akkreditált magyar nagykövet jelenleg Magyarországon tartózkodik, mivel a magyar nagykövetség működésének helyet adó brit nagykövetség részéről azt a kérést kapták, hogy ne térjen vissza állomáshelyére - fejtette ki a tárcavezető.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 06:33, péntek | Külföld
Izrael megtámadta Iránt, célja Teherán nukleáris fegyverkezésének leállítása
Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését.
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld
A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre
A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.
2025. Június 12. 07:28, csütörtök | Külföld
Parajd - Törékeny egyensúlyt tapasztaltak a szakértők
2025. Június 11. 07:04, szerda | Külföld
Donald Trump: a katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn
A katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn – közölte Donald Trump kedden.