Hírek
2011. Augusztus 21. 07:13, vasárnap |
Külföld
Forrás: HírTV
„Nem úgy tűnik, mintha érdekelné, milyen szörnyűségeket tett”

Továbbra is magánzárkában marad a norvégiai kettős merénylet elkövetője, aki az oslói bíróságon embertelen fogva tartási körülményekre panaszkodott.
Második bírósági meghallgatásán vett részt a norvégiai kettős merénylet elkövetője. Anders Behring Breivik két hónapos előzetes letartóztatásából eredetileg négy hetet töltött volna a többi rabtól elszigetelve, most azonban az oslói törvényszék úgy határozott, hogy ezt a hátralévő négy hétre is meghosszabbítja. A 77 ember haláláért felelős férfi hiába panaszkodott a szerinte embertelen fogva tartási körülmények miatt.
Breivik meghallgatásán csak saját magáról beszélt, a megbánásnak a legkisebb jelét sem mutatta. Sigurd Klomsaet, az áldozatok családjának ügyvédje úgy fogalmazott: „Ez egy nagyon különleges ügy, és egy nagyon különleges személy. Nem úgy tűnik, mintha érdekelné, milyen szörnyűségeket tett az emberekkel.”
Az Utoya szigeti lövöldözés egyik túlélője szerint mindenkinek jobb lenne, ha a merénylő nem kapna több médiafigyelmet, támadásaival ugyanis éppen ezt akarta elérni. A szigeten életét vesztő 69 fiatal családtagjai a merénylet óta először a tömeggyilkosság helyszínén emlékeztek elhunyt szeretteikre. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld
Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek
Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.
2025. Június 14. 09:03, szombat | Külföld
Izraeli légicsapások – Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt
Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt- jelentette a helyi média.
2025. Június 13. 06:33, péntek | Külföld
Izrael megtámadta Iránt, célja Teherán nukleáris fegyverkezésének leállítása
Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését.
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld
A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre
A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.