2012. Július 30. 08:49, hétfő | Helyi
Forrás: DOVASE/Soós Gyopár

Nem volt akadály az akadály

Egy arany és három ezüst az országos atlétikai bajnokságon

Szokatlan időpontban, a nyár derekán, július 25-27-én rendezték Nyíregyházán az ifi, junior és U23 korosztályú atléták számára az országos bajnokságot. A kiváló minőségű Sóstói úti pályán jól szervezett, izgalmas versenyeket bonyolítottak a fülledt melegben. A nyári pihenés előtti utolsó versenyre három dombóvári atléta nevezett, összesen hat versenyszámban. A sportolók az iskola befejezése után is, a nyári forróság ellenére becsületesen készültek a megmérettetésre. Fazekas Gáspár edző elégedetten nyilatkozott: „Mindhárom lány korcsoportjában a fiatalabb évjárathoz tartozik. Taktikusan, okosan versenyeztek. Felkészültségüknek megfelelő eredményt értek el.” A DOVASE edzője hozzátette: „Ebben az évben eddig hét bajnoki aranyérmet szereztek atlétáink.”

Tóth Virág a 2000 m akadályon végig vezette a mezőnyt. Az utolsó körben nagy hajrát nyitva leszakította üldözőit és bajnoki címet szerzett. Besenyei Emőke ugyanebben a futamban versenyzett. Az ötödik körre széthúzódott mezőnyben biztosan tartotta második helyét csapattársa mögött, és ezüstérmes lett.
Beke Zsanett 3000 m akadály és 3000 m síkfutás versenyszámokban indult. Mindkétszer ugyanattól az erős ellenfelétől kapott ki, aki egyik legjobb barátnője és legnagyobb vetélytársa is. Nagy akaraterővel, jól futott. Megérdemelten nyert két bajnoki ezüstérmet.